Sport   »   Tenis   »   ATP Masters: Roger Federer pokonał Davida Ferrera

ATP Masters: Roger Federer pokonał Davida Ferrera

2012.11.08//  P. Rączka
Roger Federer pokonał 6:4, 7:6(5) Davida Ferrera w drugim meczu grupy B na turnieju ATP World Tour Finals 2012 w Londynie i tym samym zapewnił sobie już awans do półfinału. Obaj zawodnicy grali ze sobą czternasty raz w karierze, a Hiszpan jeszcze nigdy nie zdołał odnieść zwycięstwa. Szwajcar pomimo tego, że wyszedł na prowadzenie 3:0, szybko stracił trzy kolejne gemy. Przy wyniku 5:4 "FedEx" po raz kolejny przełamał rywala i wygrał pierwszego seta.

W drugiej odsłonie żaden z tenisistów nie był w stanie przełamać swojego rywala i o zwycięstwie w tej partii musiał zadecydować tie-break. W nim Federer objął prowadzenie 6:3 i przy trzeciej piłce meczowej udało mu się zakończyć spotkanie, które trwało godzinę i 48 minut. Jego ostatnim rywalem w grupie będzie Juanem Martinem del Potro.