ATP Rzym: Rafael Nadal pokonał w finale Novaka Djokovicia

2012.05.21//  P. Rączka
Rafael Nadal pokonał 7:5, 6:3 Novaka Djokovicia w finale turniej ATP Masters 1000 na kortach ziemnych w Rzymie, gdzie pula nagród wynosiła 2 950 475 euro. Finał został rozegrany w poniedziałek, bowiem wczoraj nie pozwoliły na to warunki atmosferyczne - padał deszcz.

Dla Hiszpana jest to już szósty triumf na imprezie Foro Italico. Wcześniej wygrywał w latach 2005-07 i 2009-10. Obaj tenisiści zagrali ze sobą po raz 32. w karierze. Lepszy bilans ma Nadal, który prowadzi 18-14. W ubiegłym roku w Rzymie finał wyglądał tak samo, jednak wtedy lepszy okazał się Serb.

W obu setach o wygranej Nadala przesądziło jedno przełamanie. W pierwszym przy stanie 5:5, natomiast w drugim już w pierwszym gemie. W tym roku obaj zawodnicy grali już ze sobą trzy razy. Djokovic wygrał Australian Open, natomiast Hiszpan zrewanżował mu się niedawno w Monte Carlo. Teraz spotkali się po raz trzeci i po raz trzeci w finale.