Sport   »   Tenis   »   Agnieszka Radwańska w ćwierćfinale WTA Doha

Agnieszka Radwańska w ćwierćfinale WTA Doha

2016.02.24//  P. Rączka
Agnieszka Radwańska pokonała 7:5, 6:1 Monicę Niculescu i awansowała po raz szósty w karierze do ćwierćfinału turnieju w Doha. Droga do tego etapu była bardzo kręta, głównie w pierwszym secie. Rumunka miała dwie okazje, aby prowadzić 5:2, ale krakowianka zaczęła w tym okresie prezentować się znacznie lepiej i nie pozwoliła rywalce na wypracowanie sobie takiej przewagi w gemach. Trzecia rakieta świeta po chwili doprowadziła do remisu 4:4. Przy tym wyniku zaczęła już kontrolować spotkanie i po chwili set należał do niej.
Drugi set okazał się formalnością. Niculescu opadła z sił i nie była w stanie już niczym zaskoczyć Radwańskiej. Trzygodzinny set z Jeleną Janković wdał się jej mocno we znaki. O piąty półfinał w imprezie (2008, 2012, 2013 i 2014) Polka zmierzy się z Robertą Vinci lub Caglą Buyukakcay.