Athletic Bilbao pokonał lepsze od Manchesteru United w Lidze Europejskiej

2012.03.16//  P. Rączka
Piłkarze Athletic Bilbao pokonali 2:1 Manchester United w 1/8 rozgrywek Ligi Europejskiej. Zespół z Hiszpanii pokazał prawdziwą klasę w tym meczu, znakomicie radząc sobie z Czerwonymi Diabłami, które były bezradne w starciu z Lwami. Wynik nie odzwierciedla wydarzeń, które miały miejsce na stadionie San Mames. Gospodarze stworzyli sobie prawie 20 sytuacji na zdobycie gola, przy tylko czterech rywali.
Pierwsza bramka padła w 23. minucie, a fantastycznym strzałem z pierwszej piłki popisał się Llorente, wykorzystując dobre podanie z środa pola Fernando Amorebieta. Kolejny gol został zdobyty po dwudziestu minutach gry w drugiej połowie - tym razem do siatki trafi mocnym i precyzyjnym strzałem Oscar de Marcos. Manchester zdołał strzelić bramkę na dziesięć minut przed końcem meczu, a honorowe trafienie w tym jednostronnym, lecz pięknym widowisku zanotował Rooney.

- Nie powinniśmy mieć pretensji o wynik. Szczególnie w drugiej połowie nasz rywal był lepszy. Utrata pierwszego gola była ciosem. Nie można uwierzyć, że angielska drużyna straciła bramkę w ten sposób. Moi piłkarze się spóźnili i nie mogli nic zrobić. Czujemy wielki zawód, ale dobra analiza naszych spotkań jest ważniejsza. W niedzielę czeka nas ważny mecz - powiedział Ferguson.