Liga Europejska: Manchester United przegrał z Athletic Bilbao

2012.03.09//  P. Rączka
Manchester United dość sensacyjnie przegrał na Old Trafford 2:3 z Athletikiem Bilbao w meczu 1/8 finału Ligi Europy. Goście od pierwszych minut byli stroną dominującą, jednak to Czerwone Diabły jako pierwsze strzeliły bramkę. Javier Hernandez po pięknym zwodzie zakończył dwójkową akcję, którą przeprowadził z Ryanem Giggsem. Baskowie po stracie gola dalej grali swoje i tuż przed przerwą Fernando Llorente pokonał strzałem głową Davida de Geę.
Po zmianie stron obraz gry praktycznie się nie zmienił. W 72. minucie Athletik wyszło na pierwsze prowadzenie w tym meczu po bramce Oscara de Marcosa. Tuż przed upływem regulaminowego czasu gry wynik podwyższył Iker Muniain. W doliczonym czasie mistrzów Anglii uratowała ręka De Marcosa, po której sędzia podyktował rzut karny, a do siatki trafił Rooney. Gdyby nie znakomita postawa de Gea, Manchester mógłby zebrać mocne lanie w tym meczu.

- Myślę, że nie graliśmy dziś najlepiej w obronie, a to sprawiało, że przez większą część meczu byliśmy zepchnięci przez rywala. Z drugiej strony, nasze linie ofensywne zagrały dobrze, dlatego widzowie oglądali otwarty i widowiskowy mecz. Jednak Bilbao było lepszą drużyną. W dwumeczu nadal możemy uzyskać wynik dający nam awans. Pokazaliśmy, że potrafimy stwarzać sytuacje pod ich bramką. Musimy tylko znacznie poprawić naszą grę w obronie - powiedział Ferguson.