Biegi narciarskie: Majdić wygrała w Sztokholmie. Kowalczyk odpadła w 1/2 finału

2011.03.16//  D. Pęgiel
Słowenka Petra Majdić wygrała sprint w Sztokholmie. Na podium znalazły się również Norweżki Marit Bjoergen i Maiken Caspersen Falla. Justyna Kowalczyk odpadła w półfinale. Zawody w szwedzkiej stolicy były ostatnim konkursem sprinterskim Pucharu Świata w tym sezonie. Kryształową Kulę w sprincie zdobyła dzisiejsza triumfatorka.
Petra Majdić
Petra Majdić Petra Majdić

W kwalifikacjach środowych zawodów Kowalczyk zajęła 8. miejsce tracąc 3,69 s do pierwszej Słowenki Petry Majdić (2:29,30). Na drugiej pozycji była rodaczka zwyciężczyni pierwszego etapu – Katja Visnar (+0,5), a trzecia Norweżka Marit Bjoergen.

W ćwierćfinale polska zawodniczka przybiegła na drugiej pozycji ze stratą 1,4 s do Bjoergen (2:31,2). W półfinale Kowalczyk (+1,3) zajęła dopiero czwarte miejsce i nie zakwalifikowała się do następnego etapu. Pierwsza była Bjoergen (2:31,8).
Justyna Kowalczyk
Justyna Kowalczyk Justyna Kowalczyk

W finale bezkonkurencyjna była Słowenka Petra Majdić (2:28,4). Druga była Norweżka Marit Bjoergen (+ 2,8), trzecia jej rodaczka - Maiken Caspersen Falla (+4,0). W ostatnim biegu udział wzięły także Norweżka Ida Ingermarsdotter, Słowaczka Alena Prochazkova i Słowenka Katja Visnar.