Sport   »   Aktualności   »   Boks: Tomasz Adamek zawalczy z Samuel'em Peter'em?

Aktualności

rss

Boks: Tomasz Adamek zawalczy z Samuel'em Peter'em?

2010.12.22//  J. Knop
Od dłuższego czasu trwają spekulacje na temat tego, kto będzie kolejnym rywalem Tomasza Adamka. Z najnowszych informacji wynika, iż popularny „Góral” może skrzyżować rękawice z Nigeryjczykiem – Samuel’em Peter’em. Na razie jednak nie wiadomo, czy potyczka dojdzie do skutku.

Triumfator tego pojedynku miałby w późniejszym czasie zmierzyć się ze zwycięzcą walki pomiędzy Eddie’m Chambers’em i Derrick’em Rossy’m w starciu o pozycję oficjalnego kandydata do mistrzowskiego tytułu federacji IBF w kategorii ciężkiej. Warto przypomnieć, iż obecnym posiadaczem pasa mistrzowskiego jest Ukrainiec - Władimir Kliczko.
Tomasz Adamek Tomasz Adamek
Tomasz Adamek Tomasz Adamek
Tomasz Adamek Tomasz Adamek

Polski pięściarz nie wypowiedział się jeszcze w tej sprawie. Samuel Peter zaś, wyraził chęć uczestnictwa w owym przedsięwzięciu. Informację o decyzji Nigeryjczyka podał jego menedżer - Ivaylo Gotzev.

Kiedy Samuel otrzymał zaproszenie od federacji IBF był niezwykle szczęśliwy. Myślę, że nie mógł dostać lepszej informacji. Nie widzę absolutnie żadnych przeszkód, więc pragniemy, by walka odbyła się tak szybko jak to tylko jest możliwe. Liczymy na to, że Tomasz Adamek przyjmie wyzwanie i będzie chciał wyjść do ringu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to możemy się spodziewać interesującego widowiska. Jeśli Adamek nie zechce boksować za granicą, to przyjedziemy do Polski” - obwieścił Gotzev.
Samuel Peter Samuel Peter
Samuel Peter Samuel Peter
Samuel Peter Samuel Peter

W najbliższym czasie okaże się, jaką decyzję podejmie „Góral”. Na obecny moment wiadomo tylko tyle, że Adamek chce zorganizować swoją kolejną walkę 16 kwietnia 2011 roku w Katowicach. Nie ulega jednak wątpliwości, że udział w turnieju eliminacyjnym, to dla Tomasza Adamka kolejna szansa, by zdobyć niezbędne doświadczenie w wadze ciężkiej.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcji



Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Boks: Tomasz Adamek zawalczy z Samuel'em Peter'em?

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Lifestyle

  • Święta to czas prezentów. Jeśli mamy w domu fana sportu, nie tylko piłki, to warto pomyśleć o...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Gry



Do góry  //  Sport   »   Aktualności   »   Boks: Tomasz Adamek zawalczy z Samuel'em Peter'em?