Sport   »   Piłka nożna   »   Boruc zatrzymał Arsenal w Premier League

Boruc zatrzymał Arsenal w Premier League

2014.01.29//  P. Rączka
Piłkarze Arsenalu Londyn zremisowali na wyjeździe 2:2 z Southampton w meczu 23. kolejki Premier League i dziś najprawdopodobniej stracą pozycję lidera. Dla polskich kibiców był to niezwykle ciekawy pojedynek, bowiem zarówno w bramce gospodarzy jak i gości grał Polak – Artur Boruc i Wojciech Szczęsny. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Świętych. W 21. minucie Tam Fonte wyskoczył najwyżej w polu karnym po dośrodkowaniu i oddał celny strzał głową.
Zaraz po zmianie stron Kanonierzy wzięli się za odrabianie strat. Trzy minuty po wznowieniu gry wyrównał Oliver Giroud, a chwilę później drużynę Arsena Wengera na prowadzenie wysunął Santi Cazorla. Radość gości nie trwała długo, bowiem w 54. minucie wyrównał Adam Lallana. Arsenal kończył spotkanie w dziesiątkę, gdyż pod koniec czerwoną kartkę zobaczył Flamini.