Bundesliga: Bayern Monachium stracił punkty z Nurnberg

2012.11.18//  P. Rączka
Bayern Monachium stracił kolejne punkty w tym sezonie. Tym razem wicemistrzowie Niemiec niespodziewanie zremisowali na wyjeździe 1:1 z 1. FC Nuernberg w meczu 12. kolejki. Sam mecz zaczął się najlepiej jak mógł dla gości, bowiem już w trzeciej minucie Mario Mandzukiciowi wykorzystał podanie Toniego Kroosa. Bawarczycy dominowali i spokojnie mogli podwyższyć prowadzenie przed przerwą - ta sztuka jednak im się nie udała.
Po zmianie stron niespodziewanie wyrównali gospodarze, po uderzeniu Markusa Feulnera. Gdy na kwadrans przed końcem spotkania drugą żółtą kartkę zobaczył Timo Gebhart, wydawało się, że Bayern wręcz musi zdobyć zwycięskiego gola. Na ich nieszczęście gospodarze dzielnie się  bronili i nie dopuścili do tego.