Bundesliga: Borussia Dortmund pokonała Bayer Leverkusen

2012.02.11//  P. Rączka
Piłkarze Borussii Dortmund pokonali 1:0 Bayer Leverkusen w meczu 21. kolejki niemieckiej Bundesligi. W składzie mistrzów Niemiec od pierwszej minuty na boisku pojawiła się trójka naszych reprezentantów - Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek. Zwycięskiego gola tuż przed końcem pierwszej połowy strzelił Shinji Kagawa, który sprytnie zwiódł Bastiana Oczipkę i przewracając się na murawę, zdołał jeszcze oddać celny strzał w długi róg bramki.
Z przebiegu meczu lepiej prezentowali się gospodarze, którzy jednak mieli spore problemy z wypracowaniem sobie klarownej sytuacji na strzelenie bramki. Ataki graczy z Leverkusen rozbijały się głównie o dobrze spisującą się w tym dniu obronę Borussii.