Sport   »   Piłka nożna   »   Bundesliga: Borussia Dortmund wygrała z Fortuną

Bundesliga: Borussia Dortmund wygrała z Fortuną

2013.04.28//  P. Rączka
Borussia Dortmund wygrała 2:1 z Fortuną Duesseldorf w meczu 31. kolejki Bundesligi. W składzie gości od pierwszych minut nie pojawił się żaden z reprezentantów Polski, a Juergen Klopp desygnował do gry w większości rezerwowy skład. Pierwszą bramkę w meczu zdobył w 20. minucie Nuri Sahin, który popisał się fenomenalnym uderzeniem z pierwszej piłki z dystansu, lobując bramkarza stojącego na czwartym metrze.
Na ostatnie dwadzieścia minut na placu gry zameldował się Lewandowski i Błaszczykowski. Kapitan Biało-Czerwonych potrzebował zaledwie chwili, aby wpisać się na listę strzelców, po znakomitej akcji całego zespołu. Honorową bramkę dla gospodarzy strzeli Adam Bodzek. Jako, że na boisku pojawił się "Lewy", a nie zdobył bramki, to licznik meczów, w których strzelał z rzędu gole, zatrzymał się na liczbie dwanaście.