Bunesliga: Borussia Dortmund zremisowała z Fortuną Dusseldorf

2012.11.28//  P. Rączka
W meczu 14. kolejki piłkarskiej Bundesligi piłkarze Borussii Dortmund zremisowali 1:1 z Fortuną Duesseldorf. Mistrzowie Niemiec przed zbliżającym się ważnym spotkaniem z Bayernem Monachium, skompromitowali się w starciu z beniaminkiem. Gospodarze grali spokojnie w pierwszej połowie, co jakiś czas stwarzając sobie groźne sytuacje. W końcu pod koniec tej odsłony przeprowadzili piękną akcję, którą cudownym strzałem zakończył Kuba Błaszczykowski.
Po zmianie stron gracze BVB nie forsowali tempa, tak jakby byli pewnie zwycięstwa. Taka nonszalancka gra została skarcona w 78. minucie, po strzale głową Stefana Reisingera. Teraz nawet zwycięstwo nad liderem tabeli w weekend nie będzie tak cieszyło jakby mogło, gdyż strata punktów pozostanie niemal taka jak była.