Bundesliga: Borussia przegrał z Hamburgiem. Czerwona kartka Lewandowskiego

2013.02.09//  P. Rączka
Piłkarze Borussii Dortmund niespodziewanie przegrali aż 1:4 z Hamburgerem SV w meczu 21. kolejki Bundesligi. Spotkanie było niezwykle emocjonujące od pierwszych minut. Zaczęło się od bramki Lewandowskiego w 18. minucie, lecz po chwili wyrównał Rudnevs. Stracony gol okazał się dopiero początkiem koszmaru gospodarzy. Jeszcze przed upływem pół godziny gry drugą bramkę dla gości zdobył Heung Min Son, co wywołało sporą nerwowość w drużynie mistrza Niemiec.
Zaraz po straconym golu Lewandowski walczył z Skjelbredem, ale zamiast w piłkę trafił w nogę Norwega. Zdenerwowany Rafael van der Vaart podbiegł do Polaka i zaczęła się przepychanka na boisku. Ostatecznie arbiter zdecydował się pokazać byłemu napastnikowi Lecha Poznać czerwoną kartkę, a Holendrowi żółtą. Decyzja ta było mocno kontrowersyjna i na pewno odbije się szerokim echem.

Siły wyrównały się w po godzinie gry, gdy z boiska wyleciał Bruma, ale dwie minuty później Rudnevs podwyższył prowadzenie Hamburga. Ostatni cios zadał w końcówce ponownie Koreańczyk, dając wysokie zwycięstwo swojej drużynie.