Sport   »   Piłka nożna   »   Bundesliga: VfL Wolfsburg wygrał z SC Freiburg

Bundesliga: VfL Wolfsburg wygrał z SC Freiburg

2012.02.11//  P. Rączka
W pierwszym meczu 21. kolejki niemieckiej Bundesligi piłkarze VfL Wolfsburg pokonali 3:2 SC Freiburg. Goście, którzy zajmują ostatnie miejsce w tabeli, stoczyli bardzo ambitną walkę ze znacznie wyżej notowanym rywalem. Wilki na prowadzenie wyszły już w 5. minucie meczu, po bramce Petra Jiraceka. Siedem minut później padło wyrównanie, a do siatki Benaglio trafił Flum. Po chwili gospodarze znów mieli przewagę jednego gola, po strzale Marcela Schafera.
Pierwsza połowa zakończyła się jednak remisem, gdyż Caligiuri popisałem się fantastycznym uderzeniem, po którym piłka wpadła w samo okienko bramki. Zwycięski gol padł po upływie godziny gry, a jego autorem był Jiracek, dla którego była to druga bramka w tym meczu.