Celtic Glasgow rozgromił Dundee United w 4. kolejce Scottish Premier League

2011.08.14//  D. Pęgiel
Celtic Glasgow rozgromił Dundee United 5:1 w spotkaniu czwartej kolejki Scottish Premier League. Cały mecz w barwach "The Bhoys" rozegrał Łukasz Załuska. Polski golkiper skapitulował w 31. minucie po strzale Johnny'ego Russella z bliskiej odległości.
Gole dla zespołu Załuski uzyskali Anthony Stokes (7. minuta), Gary Hooper (33. minuta), Ki Sung-Yeung (58. minuta), Joe Ledley (71. minuta) i James Forrest (91. minuta). Było to trzecie spotkanie ligowe Celtic, po którym klub z Glasgow ma na koncie komplet punktów. Drużyna Polaka zajmuje drugie miejscu w tabeli ze stratą jednego punktu do Motherwell FC, które rozegrało jeden mecz więcej.
Łukasz Załuska
Łukasz Załuska Łukasz Załuska

Dundee United było rywalem Śląska w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy. Polski klub wygrał pierwsze spotkanie na własnym boisku 1:0, a w rewanżu uległ 2:3. Dzięki bramkom zdobytym na wyjeździe wrocławianie awansowali do kolejnej fazy rozgrywek.