Clement wygrywa 400 metrów przez płotki, Nerius rzut oszczepem

2009.08.18//  Ł. Łuniewski
Kerron Clement wygrał bieg na 400 metrów przez płotki rozgrywany w ramach lekkoatletytcznych mistrzostw świata w Berlinie.

Amerykanin jako jedyny w finale zszedł poniżej 48 sekund. 47,91 jest najlepszym tegorocznym wynikiem na świecie. Drugie miejsce nieoczekiwanie wywalczył Javier Culson z Portoryko, który czasem 48,09 pobił rekord kraju. Brąz zdobył faworyt do złotego medalu przed finałem Bershawn Jackson.
W rzucie oszczepem złoto dla gospodarzy zdobyła Steffi Nerius. Osiągnięte w pierwszym rzucie 67,30 m wystarczyło do zdobycia medalu. Srebro wywalczyła Czeszka Barbora Spotakova, a brąz Rosjanka Maria Abakumova.

Anna Jesień po dyskwalifikacji Jamajki Kaliese Spencer wystąpi w finale biegu na 400 metrów przez płotki.