Sport   »   Piłka nożna   »   Copa America: Brazylia zremisowała z Wenezuelą

Copa America: Brazylia zremisowała z Wenezuelą

2011.07.04//  D. Pęgiel
Reprezentacja Brazylii bezbramkowo zremisowała w La Placie z Wenezuelą w spotkaniu grupy B turnieju Copa America. Inny pojedynek tej grupy pomiędzy Paragwajem i Ekwadorem także zakończył się wynikiem 0:0.
Remis Canarihnos z Wenezuelczykami to kolejna niespodzianka w trwających od 1 lipca zawodach o mistrzostwo Ameryki Południowej. W historii spotkań tych drużyn w Copa America po raz pierwszy Brazylijczycy nie zdobyli kompletu punktów. Naszpikowany piłkarzami światowego formatu zespół od pierwszego gwizdka posiadał ogromną przewagę, jednak ataki Robinho i Alexandre Pato nie przyniosły spodziewanych skutków.
Copa America: Brazylia zremisowała z Wenezuelą Brazylia...
Copa America: Brazylia zremisowała z Wenezuelą ...zremisowała...
Copa America: Brazylia zremisowała z Wenezuelą ...z Wenezuelą

W 27. minucie drugi z wymienionych zawodników Milanu trafił z kilku metrów w poprzeczkę. Jeszcze przed przerwą Brazylijczycy domagali się rzutu karnego, kiedy po akcji Neymara futbolówkę przed linią bramkową zatrzymał ręką jeden z Wenezuelczyków. W drugiej połowie także bezsprzecznie przeważali obrońcy tytułu, jednak bez skutecznego pomysłu na sforsowanie defensywy rywali. W końcówce spotkania dwie groźne akcje przeprowadzili natomiast niżej notowani przeciwnicy, ale kibice nie doczekali się bramek.