El. Euro 2012: Portugalia przegrała z Danią i musi grać w barażach

2011.10.12//  P. Rączka
W bezpośrednim starciu o wyjście z pierwszego miejsca w grupie H, Dania okazała się lepsza od Portugalii, wygrywając 2:1. Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego będzie musiała teraz walczyć w barażach o to, aby zagrać w przyszłorocznych mistrzostwach Europy. Gospodarze rozpoczęli spotkanie wyśmienicie i już w 13. minucie  wyszli na prowadzenie, po bramce którą zdobył precyzyjnym strzałem Michael Krohn-Dehli. Goście od razu zabrali się za odrabianie strat, lecz bezskutecznie. W bramce Dani bardzo dobrze spisywał się Sorensen.
W 63. minucie meczu wynik podwyższył Nicklas Bendtner. Portugalia po tej bramce straciła już nadzieje na osiągnięcie korzystnego rezultatu, zwłaszcza widząc dobrą grę gospodarzy z którą nie mogli sobie poradzić. Honorowego gola w ostatnich minutach zdobył Cristiano Ronaldo.

Dania: Thomas Sorensen - Niki Zimling (69-Christian Poulsen), Simon Kjaer, Andreas Bjelland, Michael Silberbauer (76-Simon Busk Poulsen) - Lars Jacobsen, William Kvist, Christian Eriksen, Michael Krohn-Dehli - Dennis Rommedahl (86-Jakob Poulsen), Nicklas Bendtner
Portugalia: Rui Patricio - Joao Pereira, Rolando, Bruno Alves, Eliseu (65-Ricardo Quaresma) - Raul Meireles, Carlos Martins (65-Miguel Veloso), Joao Moutinho, Nani - Helder Postiga (77-Nuno Gomes), Cristiano Ronaldo