Portugalia zagra na MŚ. Ronaldo lepszy od Ibrahimovica

2013.11.19//  P. Rączka
Cristiano Ronaldo zapewnił reprezentacji Portugalii awans na przyszłoroczne mistrzostwa świata. Piłkarz Realu Madryt strzelił hat-tricka w rewanżowym spotkaniu przeciwko Szwecji, w którym jego drużyna wygrała na wyjeździe 3:2 i mogła po końcowym gwizdku świętować wielki sukces. Dla gospodarzy obie bramki strzelił równie niezawodny w ostatnim czasie Zlatan Ibrahimovic. Zgodnie z przewidywaniami był to zatem pojedynek dwóch wielkich gwiazd światowego formatu.
W pierwszej połowie kibice nie zobaczyli żadnej bramki, za to wszystko co najlepsze czekało na nich po przerwie. Najpierw wynik otworzył CR7, ale niedługo potem dwoma trafieniami odpowiedział gracz PSG. Wydawało się, że emocje związane z losem awansu pozostaną do ostatniej sekundy, ale swój geniusz zaprezentował Ronaldo, który wykorzystał dwie dogodne okazje.