Sport   »   Piłka nożna   »   El. MŚ 2014: Ukraina straciła punkty z Mołdawią

El. MŚ 2014: Ukraina straciła punkty z Mołdawią

2012.10.13//  P. Rączka
Bardzo korzystnym wynikiem dla reprezentacji Polski zakończyła się rywalizacja Mołdawii z Ukrainą w meczu grupy H - 0:0. Współorganizatorzy ostatnich mistrzostw Europy nie mieli kim straszyć w ataku i jak się okazało, miało to ogromny wpływ na przebieg rywalizacji - nie grał Jewhen Konoplanka, a Andrij Szewczenko przebywa na emeryturze. Mimo wszystko gracze w żółtych koszulkach okazji mieli wiele. Najlepszą zmarnował w 62. minucie Taras Mykhalyk, który nie trafił do pustej bramki.
Dwie minuty później piłka wpadła do siatki, ale sędzia niesłusznie odgwizdał faul na bramkarzu. Pod koniec gospodarze mogli niespodziewanie zdobyć zwycięską bramkę, ale Andrij Piatow był czujny w bramce. We wtorek kolejne mecze w tej grupie - Mołdawia zagra na wyjeździe z San Marino, Ukraina podejmie Czarnogórę, a Polska zmierzy się z Anglią.

Mołdawia: Stanislav Namasco - Simeon Bulgaru, Victor Golovatenco, Alexandru Epureanu, Petru Racu - Alexandru Suvorov (Gheorghii Ovseannicov - 79'), Serghei Covalciuc (Alexandru Pascienco - 61'), Alexandru Onica, Alexandru Gatcan, Alexandru Dedov - Igor Picusciac (Anatolij Dorosz - 84')
Ukraina: Andrij Pjatow - Jewhen Selin, Bohdan Butko, Jewhen Czaczeridi, Ołeh Husiew (Marko Dević -
79'), Taras Michałyk, Rusłan Rotan, Anatolij Tymoszczuk, Andrij Jarmolenko - Denis Garmasz (Jewhen Selezniow - 60'), Roman Zozulja (Artem Milewski - 75')