Siatkówka

Polki wygrywają z Francją w eliminacjach do MŚ w siatkówce

2009.07.18//  Ł. Łuniewski
Polskie siatkarki wygrały 3:0 z Francją w drugim meczu eliminacji do mistrzostw świata. Zwycięstwo to gwarantuje nam awans do japońskich mistrzostw świata.

Po nerwowym początku i prowadzeni 4:8 Francuzek, Polki zabrały się do pracy i wygrały pierwszego seta 25:17. Drugi set to pogrom Francuzek 25:10, które nie odpuściły ostatniej partii i dopiero walka na przewagi zakończona błędem trójkolorowych pozwoliła wygrać 32:30 i całe spotkanie 3:0.
W innym rozgrywanym dziś spotkaniu Turcja pokonała 3:0 Belgię i tak jak Polska cieszy się z awansu do mistrzostw.