Sport   »   Piłka nożna   »   Euro 2012: Hiszpania wygrała z Chorwacją

Euro 2012: Hiszpania wygrała z Chorwacją

2012.06.18//  P. Rączka
W ostatnim meczu grupy C reprezentacja Hiszpanii pokonała 1:0 Chorwację i awansowała do ćwierćfinału mistrzostw Europy. Od kilku dni wrzało we włoskich mediach, że obie drużyny zagrają na remis 2:2, który dawałby im awans, a wyeliminował Italię, nawet pomimo zwycięstwa z Irlandią. Obie drużyny grały jednak fair play, a zwycięskiego gola zdobył na dwie minuty przed końcem spotkania Jesus Navas.
Początek meczu choć był wyrównany, to wraz z upływem kolejnych minut przewagę zaczęli budować obrońcy tytułu. Dobra gra w obronie pozwoliła Chorwatom utrzymać czyste konto w pierwszej połowie - jeszcze przed przerwą zdołali przeprowadzić kilka ciekawych akcji. Po zmianie stron podopieczni Slavena Bilicia zaatakowali jeszcze odważniej, a obrońcy Hiszpanii musieli kilkukrotnie ratować swój zespół przed stratą gola, co jak wskazuje wynik - udało się.

Chorwacja: Stipe Pletikosa - Domagoj Vida (66. Nikica Jelavić), Vedran Corluka, Gordon Schildenfeld, Ivan Strinić - Ivan Rakitić, Ognjen Vukojević (81. Eduardo), Darijo Srna, Luka Modrić, Danijel Pranjić (66. Ivan Perisić) - Mario Mandzukić
Hiszpania: Iker Casillas - Alvaro Arbeloa, Gerard Pique, Sergio Ramos, Jordi Alba - Xavi Hernandez (90. Alvaro Negredo), Sergio Busquets, Xabi Alonso - David Silva (73. Cesc Fabregas), Fernando Torres (61. Jesus Navas), Andres Iniesta