Sport   »   Aktualności   »   Francja mistrzem Europy w piłce ręcznej

Francja mistrzem Europy w piłce ręcznej

2014.01.26//  P. Rączka
Reprezentacja Francji pokonała 41:32 Danię w finale mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Gospodarze turnieju nie zdołali zatem obronić tytułu, a przesądziły o tym przespane pierwsze minuty spotkania. Trójkolorowi szybko objęli prowadzenie 3:0 i z minuty na minutę powiększali przewagę. W pewnym momencie wynik bna tablicy pokazywał 13:4, a kibicie zgromadzeni w hali Jyske Bank Boxen nie mogli uwierzyć w to co się dzieje. Ich szczypiorniści mieli dać wspaniałe widowisko w finale, a zostali znokautowani już na początku rywalizacji.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 23:16, a po zmianie stron Francuzi ciągle kontrolowali wydarzenia na boisku. Dobre spotkanie rozgrywał Michael Guigou, który zdobył dziesięć goli. Co ciekawe, od 2006 roku to właśnie Francja bądź Dania sięgają po tytuł mistrza na Starym Kontynencie - Dania w 2008 i 2012, a Francja w 2006 i 2010 roku.

Dania: Niklas Landin Jacobsen, Jannick Green Krejberg - Mikkel Hansen 9, Hans Lindberg 6, Henrik Mollgaard Jensen 4, Jesper Noddesbo 3, Thomas Mogensen 2, Mads Christiansen 2, Bo Spellerberg 2, Rene Toft Hansen 1, Kasper Sondergaard Sarup 1, Mads Mensah Larsen 1, Anders Eggert Magnussen 1, Klaus Thomsen
Francja: Cyril Dumoulin, Thierry Omeyer - Michael Guigou 10, Valentin Porte 9, Luc Abalo 7, Daniel Narcisse 6, Nikola Karabatic 5, Alix Nyokas 2, Cedric Sorhaindo 2, Jerome Fernandez, Guillaume Joli, Samuel Honrubia, William Accambray, Luka Karabatic