Giro d'Italia: Alberto Contador wygrał 16. etap włoskiego wyścigu

2011.05.24//  D. Pęgiel
Hiszpan Alberto Contador (Saxo Bank) wygrał 16. etap 94. edycji Giro d'Italia. Podczas wtorkowej czasówki kolarze startowali z wysokości 380 metrów nad poziomem morza z miejscowości Bellun, by po 13 kilometrach zakończyć na ponad siedmiuset w Nevegal. Nachylenie szosy momentami sięga 14% - taki profil trasy oznaczał wspinaczkę, jaką nie pogardziliby organizatorzy alpejskich etapów. Wszystko to w ciągłym sprincie, bez chwili odpoczynku czy wsparcia zespołu.
Alberto Contador
Alberto Contador Alberto Contador

Hiszpański kolarz grupy Saxo Bank pokonał trasę w ciągu 28:55. Drugi finiszował Włoch Vincenzo Nibali z Liquigas-Doimo (+ 0,34 s.), trzeci czas "wykręcił" zaś rodak Nibalego, Michele Scarponi z Lampre-ISD (+ 0.38 s.).

Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej 94. Giro d'Italia po dzisiejszym ściganiu utrzymał Alberto Contador. Na drugiej pozycji znajduje się Włoch Michele Scarponi (Lampre-ISD), który traci do hiszpańskiego zawodnika niepsełna pięć minut. Trzeci jest Vincenzo Nibali (Liquigas).