Sport   »   Aktualności   »   Hokej: Polacy rozbili Holendrów. Biało-czerwoni blisko awansu na zaplecze elity

Aktualności

rss

Hokej: Polacy rozbili Holendrów. Biało-czerwoni blisko awansu na zaplecze elity

2014.04.24//  M. Mikołajczyk
Reprezentacja Polski idzie jak burza przez turniej mistrzostw świata Dywizji IB w hokeju na lodzie. Biało-czerwoni nie dali w środę najmniejszych szans drużynie Holandii, odnosząc na tej imprezie swoje trzecie zwycięstwo. Nasi zawodnicy spisują się doskonale i są coraz bliżej awansu na zaplecze elity.
Hokej na lodzie
Hokej na lodzie
Hokej na lodzie

Polska po planowych wygranych 7:0 z Rumunią oraz 3:2 z Litwą przystępowała do potyczki z „Pomarańczowymi” w roli zdecydowanego faworyta. Podopieczni Igora Zacharkina nie zawiedli kibiców i stanęli na wysokości zadania, rozbijając Holendrów aż 5 do 1. Nasi rodacy na początku spotkania nie imponowali skutecznością i po pierwszej tercji na tablicy wyników widniał remis 0:0.

Worek z bramkami otworzył się dopiero w drugiej odsłonie spotkania, kiedy biało-czerwoni wykorzystali okres gry w przewadze i za sprawą Marcina Kolusza objęli długo wyczekiwane prowadzenie. Polacy zgodnie z przewidywaniami poszli za ciosem, a ich rywale wyraźnie zaczęli odczuwać trudy tego pojedynku. Krążek do siatki udało się wpakować także Aronowi Chmielewskiemu, Markowi Strzyżowskiemu, Tomaszowi Malasińskiemu oraz Mikołajowi Łopuskiemu i triumf biało-czerwonych nie podlegał dyskusji.

Trzeba jednak przyznać, że Holendrzy w tym turnieju pełnią rolę outsiderów, a najważniejszym dla Polaków spotkaniem będzie czwartkowa konfrontacja z Chorwacją, która do tej pory zdobyła tylko punkt mniej od naszych rodaków. Z kolei w sobotę na zakończenie mistrzostw podopieczni Zacharkina zmierzą się z Brytyjczykami.

Wynik meczu:

Polska 5:1 Holandia (0:0, 1:0, 4:1)
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcji

Źródło: inf. własna


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Hokej: Polacy rozbili Holendrów. Biało-czerwoni blisko awansu na zaplecze elity

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale GryDo góry  //  Sport   »   Aktualności   »   Hokej: Polacy rozbili Holendrów. Biało-czerwoni blisko awansu na zaplecze elity