Sport   »   Aktualności   »   Justyna Kowalczyk wygrywa bieg na 15 km w Rogla

Justyna Kowalczyk wygrywa bieg na 15 km w Rogla

2009.12.20//  R.Staniec
Justyna Kowalczyk powetowała sobie wczorajsze drugie miejsce w sprincie i wygrała w znakomitym stylu bieg na 15 kilometrów. Zawody odbywały się w słoweńskiej miejscowości Rogla.

Justyna Kowalczyk Justyna Kowalczyk to nasza największa nadzieja medalowa na Igrzyska Olimpijskie
Polka od początku biegu trzymała się w czołówce zdobywając punkty bonusowe na 5 i 10 kilometrze dystansu. W sumie Kowalczyk zgarnęła 25 punktów na 30 możliwych do zdobycia.

Swoją wielką klase i siłę pokazała na 1,5 kilometra przed metą, gdy rozpoczęła morderczy finisz. Rywalki nie były w stanie utrzymać tempa Justyny i ostatni kilometr Polka biegła samotnie. Kowalczyk pokazała, że jest niezwykle silna i będzie się liczyć w walce o Puchar Świata jak i medale podczas Igrzysk Olimpijskich.

Triumf w Rogla to drugie zwycięstwo Kowalczyk w tym sezonie. Wcześniej wygrała bieg sprinterski w Kuusamo. Dzięki punktom zdobytym w Rogla (w sobotę zajęła drugie miejsce) Polka awansowała na drugie miejsce w klasyfikacji pucharu świata. Liderką pozostaje Marit Bjoergen, która wczoraj pokonała Justynę na finiszu biegu sprinterskiego.