Sport   »   Piłka nożna   »   Kto zostanie Mistrzem Europy w piłce nożnej?

Piłka nożna

rss

Kto zostanie Mistrzem Europy w piłce nożnej?

2016.07.06//  P. Potocki
Już 10 lipca dowiemy się, kto zdobędzie złoty medal Euro 2016. Czy finał będzie mniej zaskakujący niż faza grupowa?

W półfinale Mistrzostw we Francji znalazły się cztery drużyny, wśród nich dwie będące faworytami bukmacherów od samego początku. Francja i Niemcy nie zmierzą się jednak ze sobą w decydującym starciu o złoto na paryskim stadionie. O możliwość rozegrania meczu w Paryżu zawalczą już 7 lipca w Marsylii. W tym przypadku wyjątkowo trudno wskazać, która drużyna ma większe szanse. Ciekawe wskazówki przedmeczowe znajdziesz tutaj

Warto jednak zauważyć, że Niemcy znalazły się w półfinale dzięki wygranej z Włochami, które były bardzo silnym przeciwnikiem. A karne, które dały im awans były - jak wiedzą wszyscy w piłkarskim świecie - są zwykłą loterią. Francja natomiast w ćwierćfinale spotkała się z drużyną Islandii, której poziom nie był równy poziomowi gospodarzy, o czym świadczy wynik 5:2 dla Francji. Dużo mówi się także o znaczącej różnicy poziomów między meczami półfinałowymi. Czy wygrana w półfinale Francja - Niemcy będzie równoznaczna ze zdobyciem tytułu Mistrza Europy?
Niekoniecznie.
- Walia znalazła się w półfinale zupełnie zasłużenie. Myślę, że dla nich niemożliwe nie istnieje. - Mówi dziennikarz sportowy Adam Godlewski.

Zupełnie odwrotnie było z Portugalią. Tylko łut szczęścia zdecydował, że reprezentacja, która nie wygrała w całym turnieju żadnego meczu do 90 minuty, awansowała do półfinału. Czy to oznacza, że możemy ten kraj potraktować marginalnie myśląc o zwycięzcy Mistrzostw? Oczywiście, odpowiedź jest jedna - nie możemy. Euro 2016 to turniej wielu zaskoczeń. Pewniaki już kilkakrotnie rozczarowały: Anglia przegrała z Islandią, Hiszpania z Włochami, Irlandia Północna wyszła z grupy, a niektóre reprezentacje - w tym Polska - bardzo pozytywnie zaskoczyły. Do ostatniego gwizdka emocji na pewno nam nie zabraknie. W typowaniach wyników warto posłużyć się radami ekspertów, którzy dzięki swojej fachowej wiedzy mogą pomóc uniknąć nam rozczarowań. Bez względu na ostateczne rozstrzygnięcia, Euro 2016 we Francji to Mistrzostwa, które już teraz dla Polaków pozostaną niezapomnianymi.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcjiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Kto zostanie Mistrzem Europy w piłce nożnej?
 / 
Komentarze do: Kto zostanie Mistrzem Europy w piłce...
fredro pisze:

Stawiam na gospodarza. Zawsze im pomagają nawet ściany :)

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale High-Tech

W dziale GryDo góry  //  Sport   »   Piłka nożna   »   Kto zostanie Mistrzem Europy w piłce nożnej?