Sport   »   Aktualności   »   LGP w Hinzenbach: Gregor Schlierenzauer zwycięzcą

LGP w Hinzenbach: Gregor Schlierenzauer zwycięzcą

2011.10.01//  P. Rączka
Gregor Schlierenzauer wygrał zawody Letniej Grand Prix w skokach narciarskich na igelicie. Austriak oddał swoje skoki na odległość 93 oraz 92,5 metra. Na drugim miejscu został sklasyfikowany Daiki Ito, który wskoczył na podium z piątego miejsca, skokiem na odległość 94 metrów. Odległość ta jest nowym rekordem skoczni w Hinzenbach. Na trzecim miejscu uplasował się Roman Koudelka skokami na 93 oraz 89,5 metra.

Bardzo dobry skok w pierwszej serii oddał Maciej Kot. Polak był na drugim miejscu i tracił zaledwie 0,8 punktu do Schlierenzauera. Drugi skok był jednak znacznie gorszy – 84,5 metra, co ostatecznie dało naszemu reprezentantowi 10 miejsce. W drugiej serii wystąpili także pozostali nasi skoczkowie. Kamil Stoch zajął 15. miejsce, Aleksandr Zniszczoł 25. miejsce, a Piotr Żyła oczko niżej. Finałowy konkurs Letniej Grand Prix odbędzie się w poniedziałek, w niemieckim Klingenthal.