Legia Warszawa obroniła Puchar Polski. Ruch Chorzów rozbity

2012.04.24//  P. Rączka
Piłkarze Legii Warszawa pokonali 3:0 Ruch Chorzów w finałowym meczu Pucharu Polski, który został rozegrany na stadionie w Kielcach. Dla Wojskowych jest to już piętnasty tytuł w historii, a drugi z rzędu. W starciu dwóch najlepszych obecnie drużyn w naszym kraju, podopieczni Macieja Skorży pokazali, że nieprzypadkowo są od dłuższego czasu liderami tabeli - nawet pomimo słabszej formy w ostatnim czasie.

Zespół ze stolicy wyszedł na prowadzenie już w 8. minucie spotkania. Miroslav Radović zagrał piłkę w polu karnym do Danijela Ljuboi, a serbski napastnik bez trudu umieścił piłkę w siatce. Przed upływem pół godziny gry Żyro znalazł się w sytuacji sam na sam, jednak znakomicie strzał Legionisty wybronił Peskovic. Piłkarz zdołał się zrehabilitować tuż przed przerwą, kiedy to zagrał idealnie do Radvicia, a ten podwyższył prowadzenie swojej drużyny.

Po zmianie stron wydawało się, że Niebiescy szybko zdobędą bramkę kontaktową i będą walczyć o wyrównanie. W 56. minucie cały plan legł w gruzach, bowiem Żyro nie popełnił dwa razy tego samego błędu. Do końca spotkania zdecydowanie więcej działo się na trybunach niż na murawie - mecz został na chwile przerwany z powodu odpalonych rac i petard. Legia ostatecznie zasłużenie zdobyła Puchar Polski.