Sport   »   Piłka nożna   »   Liga Europejska: Legia odpadła z rozgrywek

Liga Europejska: Legia odpadła z rozgrywek

2009.08.06//  Ł. Łuniewski
Legia Warszawa zremisowała z Broendby Kopenhaga 2:2 i odpadła z Ligi Europejskiej. W pierwszym meczu w Danii było 1:1.

Legioniści już na początku meczu stracili bramkę, którą udało się po ośmiu minutach gry odrobić i zakończyć pierwszą połowę rezultatem 1:1.

W drugiej połowie Legia wyszła na prowadzenie po wykorzystanym rzucie karnym przez Macieja Iwańskiego. Duńczycy jednak podobnie jak Legia w pierwszej połowie po kilku minutach odrobili starty i utrzymali korzystny dla siebie wynik do końca spotkania.
Legia Warszawa - Broendby 2:2 (1:1) Pierwszy mecz 1:1
Awans: Broendby Kopenhaga
Bramki: 0:1 Max von Schlebrugge (6), 1:1 Piotr Giza (15), 2:1 Maciej Iwański (55. z karnego), 2:2 Madsen (59.)Legia: Jan Mucha - Jakub Rzeźniczak, Wojciech Szala, Inaki Astiz, Tomasz Kiełbowicz - Sebastian Szałachowski, Roger, Piotr Giza, Maciej Iwański, Maciej Rybus - Marcin Mięciel.Broendby: Stephan Andersen - Mikael Nilsson, Jon Jonsson, Max von Schlebrugge, Andres Randrup, Jan Fredriksen, Samuel Holmen, Mike Jensen, Michael Krohn-Dehli, Alexander Farnerud, Peter Madsen.