Liga Mistrzów: Borussia i Chelsea bez punktów. Barcelona gromi

2013.09.18//  P. Rączka
Zakończyły się już wszystko spotkania 1. kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów. W najciekawszym mecz Napoli pokonało 2:1 Borussię Dortmund. Konfrontacja ta dla wicemistrzów Niemiec okazała się dość dramatyczna. Po tym jak w 29. minucie gola zdobył Higuain, szkoleniowiec gości został wyrzucony na trybuny za zbyt impulsywne zachowanie. Z kolei pod koniec pierwszej połowy Hummels złapał kontuzję i musiał opuścić plac gry, a chwilę później czerwoną kartkę zobaczył Weidenfeller za interwencję ręką poza polem karnym.
Zobacz: Wszystkie gole z 1 kolejki Ligi Mistrzów »
Po zmianie stron prowadzenie podwyższył Insigne, cudownym uderzeniem z rzutu wolnego. BVB prezentowało się bardzo słabo, a honorowego gola zdobył po samobójczym trafieniu Zuniga. Niespodziewanej porażki doznali gracze Chelsea Londyn, którzy na własnym stadionie ulegli 1:2 FC Basel. Z dobrej strony pokazała się Barcelona pokonując 4:0 Ajax Amsterdam. Trzy gole w tym meczu zdobył Messi i ma tyle samo trafień na koncie co Ronaldo.