Liga Mistrzów: Legia awansowała do III rundy eliminacji

2013.07.24//  P. Rączka
W rewanżowym meczu II rundy eliminacji Ligi Mistrzów piłkarze Legii Warszawa pokonali 1:0 The New Saints FC i awansowali do kolejnej fazy rozgrywek. W pierwszym spotkaniu podopieczni Jana Urbana wygrali na wyjeździe 3:1. Mistrzowie Walii zapowiadali, że przyjeżdżają na Pepsi Arena walczyć o awans, ale tak jak można było się spodziewać, były to tylko słowa rzucane na wiatr. Od pierwszych minut na boisku lepiej prezentowali się gospodarze i mieli zdecydowaną przewagę.
Z przewagi tej jednak niewiele wynikało, bowiem brakowało czystych i klarownych akcji. W pierwszej połowie najlepszą okazję na zdobycie gola miał obrońca Dossa Junior, ale nie trafił czysto w piłkę. Goście też mieli swoją okazję, gdy w 15. minucie Michael Wilde oddał strzał głową, który na szczęście przeszedł obok słupka. Zwycięski gol padł w 53. minucie, gdy Radović popisał się prostopadłym do Dwaliszwiliego, a ten ładnie przyjął piłkę i w sytuacji sam na sam umieścił piłkę w siatce. Do końca meczu już niewiele się działo na murawie – obie drużyny znając rozstrzygnięcie wyczekiwały ostatniego gwizdka.