Liga Mistrzów: Manchester United rozgromił Schalke i awanował do finału

2011.05.04//  D. Pęgiel
Manchesterem United wygrał z Schalke 04 Gelsenkirchen 4:1 środowe spotkanie rewanżowe półfinału Ligi Mistrzów. Tym samym lider Premier League zasłużenie (w pierwszy meczu zwyciężył 2:0) awansował do finału, w którym zagra z FC Barceloną. W dzisiejszym meczu bramki strzelili: dla angielskiej ekipy - Valencia, Gibson i dwie Anderson, dla niemieckiej - Jurado.
Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie przyjezdni. W 8. minucie Farfan urwał się obrońcom United i oddał strzał z osiemnastu metrów - sunąca po ziemi piłka minęła bramkę van der Sara. Na efektowną odpowiedź Manchesteru trzeba było czekać 14 minut. Gibson kapitalnym, prostopadłym podaniem obsłużył Valencię, a ten pokonał Neuera w sytuacji sam na sam.
Pięć minut później było już 2:0. Tym razem Valencia podał do Gibson, który po niefortunnej interwencji niemieckiego bramkarz umieścił piłkę w siatce rywali. W 35. minucie wynik znowu uległ zmianie. Kontaktowe trafienie dla Schalke zdobył Jurado, który z piętnastego metra wpakował futbolówkę do bramki Czerwonych Diabłów. Po dwóch minutach mogło być już 3:1, jednak strzał Valencii obronił jeden z defensorów gości.
Manchester United Schalke 04 Manchester United...
Manchester United Schalke 04 ...wygrał...
Manchester United Schalke 04 ...z Schalke 04

W drugiej połowie, podobnie jak w premierowej, jako pierwszy dogodną do strzelenia gola sytuację zmarnował Farfan. Peruwiańczyk otrzymał świetne podanie od Raula, jednak piłka po jego strzale trafiła w obrońcę United. 10 minut po wznowieniu gry ładną akcją popisali się gospodarze. Znakomitą wymianę podań pomiędzy zawodnikami MU zakończył technicznym uderzeniem Anderson – strzał z największym trudem obronił Neuer.
W 71. minucie arbiter nie uznał zdobytej ze spalonego bramki Smallinga. Jednak minutę później sędzia musiał już wskazać na środek boiska - na 3:1 podwyższył Anderson, po dobrej akcji Naniego. W 76. minucie było już 4:1. Berbatov wpadł w pole karne i w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdecydował się na podanie do Andersona. Brazylijczyk natomiast bez najmniejszych problemów umieścił futbolówkę w siatce Schalke. Do końca spotkania żadna z drużyn nie zdołała już zmienić rezultatu. Manchester United zasłużenie wygrał i awansował do finału Ligi Mistrzów.