Liga Mistrzów: Real wygrał z Tottenhamem, Inter przegrał z Schalke

2011.04.05//  D. Pęgiel
Real Madryt wygrał na własnym stadionie z Tottenhamem Hotspur 4:0 wtorkowe spotkaniu ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W drugim dzisiejszym pojedynku Inter przegrał w Mediolanie z Schalke 04 Gelsenkirchen 2:5.
Zespół ze stolicy Hiszpanii rozpoczął od mocnego uderzenia. W 4. minucie kibiców na Santiago Bernabéu w zachwyt wprawił Adebayor. Togijski napastnik wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Oezila i strzelając głową umieścił piłkę w siatce rywali. 11 minut później drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, zobaczył Crouch.
Real Madryt Real Madryt...
Real Madryt ...pokonał...
Real Madryt ...Tottenham Hotspur

Adebayor po raz kolejny pokonał bramkarza gości kilkanaście minut po gwizdku wznawiającym drugą połowę. Gol padł po uderzeniu głową, dzięki świetniej wrzutce Marcelo. Trzecie, fantastyczne trafienie dla Realu uzyskał A. D. Maria w 72. minucie. Ostatnią bramkę tego pojedynku zdobył Ronaldo w 87. minucie.
W innym wtorkowym meczu ekipa gospodarzy także rozpoczęła od szybkiego zdobycia gola. Na listę strzelców w 1. minucie wpisał się Stankovic. Schalke doprowadziło do remisu 16 minut później za sprawą Matipa. Na 2:1 dla Interu podwyższył w 34. minucie Milito, a na 5 minut przed końcem pierwszej odsłony wyrównującą bramkę uzyskał Edu.
Początek drugiej połowy należał do przyjezdnych – w 53. minucie piłkę do siatki mediolańczyków wpakował Raul. Cztery minuty później San Siro zamarło po raz kolejny, gdy własnego golkipera pokonał Ranocchia. Ekipę z San Siro dobił w 75. minucie Edu, ustalając wynik spotkania na 5:2 dla Schalke.