Liga Mistrzów: Tottenham przegrał z Realem, Schalke wygrało z Interem

2011.04.13//  D. Pęgiel
Tottenham Hotspur przegrał na własnym boisku z Realem Madryt 0:1 środowe spotkanie rewanżowe ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Do kolejnej fazy awansowali Królewscy, którzy w pierwszym pojedynku na Santiago Bernabéu wygrali 4:0. W innym dzisiejszym meczu Schalke 04 Gelsenkirchen pokonało Inter Mediolan 2:1. Spotkanie na San Siro także wygrali piłkarze niemieckiej ekipy (5:2).
Pierwsza połowa na White Hart Lane zakończyła się bezbramkowym remisem. W ciągu premierowych 45 minut zarówno piłkarze Tottenhamu, jak i Realu stworzyli sobie kilka groźnych akcji. Sytuacji po stronie przyjezdnych nie wykorzystali przede wszystkim Oezil oraz Adebayor. W ekipie gospodarzy pudłowali Pawluczenko i Bale. Piłka tylko raz zatrzepotała w siatce, jednak asystujący Bale’owi Modric był na spalonym.
Real Madryt
Real Madryt Real Madryt
Real Madryt

Początek drugiej połowy należał do przyjezdnych – w 50. minucie piłkę do siatki londyńczyków skierował Ronaldo, przy sporej pomocy golkipera Tottenhamu. Kilka minut później gospodarze mogli doprowadzić do remisu, ale świetnego dośrodkowania Van der Vaarta nie wykorzystał Pawluczenko, który z pięciu metrów uderzył ponad bramką. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie – świetne sytuacje zmarnowali m.in. Defoe oraz Kaka.
W drugim środowym pojedynku ekipa Schalke 04 Gelsenkirchen pokonała u siebie Inter Mediolan 2:1. Pierwszą bramkę w tym meczu zdobył w 45. minucie niezawodny Raul. Hiszpan wykorzystał doskonałe podanie Jurado, pewnie ograł golkipera i skierował piłkę do pustej bramki. Inter wyrównał w 49. minucie – zamieszanie pod niemiecką bramką wykorzystał Thiago Motta. Rezultat spotkania ustanowił w 81. minucie Hoewedes.