Siatkówka

Liga Światowa: Brazylia pokonana! Polska awansowała z pierwszego miejsca

2012.06.17//  P. Rączka
Reprezentacja Polski pokonała 3:1 (25:22, 25:23, 21:25, 25:22) Brazylię w decydującym meczu o awansie z pierwszego miejsca, z grupy B, do finału Ligi Światowej. Była to trzecia wygrana Biało-Czerwonych nad Canarinhos w tegorocznych rozgrywkach. W pierwszym secie prowadzenie dość często ulegało zmianie. Gdy nasi siatkarze przegrywali 20:22, wydawało się, że pierwsza odsłona padnie łupem rywali, jednak dobra gra blokiem i w ataku pozwoliła nam zdobyć pięć punktów pod rząd.

W drugiej partii prezentowaliśmy się już znacznie lepiej i od wyniku 6:3, przez 15:12 i aż do 25:23 mogliśmy być ciągle zadowoleni z postawy Polaków, którzy robili co mogli, aby poprawić humory w kraju, po wczorajszym przegranym spotkaniu piłkarzy z Czechami. W trzecim secie gra wyglądała dobrze tylko do wyniku 8:5. Później podopieczni Andrea Anastasiego jakby się zacięli - stracili sześć punktów pod rząd, i nie byli już w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Czwarta odsłona okazał się ostatnią i choć toczyła się w niej zacięta walka punkt za punkt, to po drugiej przerwie technicznej udało się Polakom wypracować kilku punktową przewagę. Ostatni punkt zdobył Zbigniew Bartman, który była jedną z najbardziej wyróżniających się postaci w dziesiejszym spotkaniu.