Siatkówka

Liga Światowa: Polska przegrała z gospodarzami - Brazylią

2012.06.10//  P. Rączka
Nie udało się polskim siatkarzom po raz trzeci z rzędu pokonać Brazylii. Tym razem Biało-Czerwoni ulegli gospodarzom trzeciego turnieju Ligi Światowej 1:3. Po tej porażce Polska spadła na drugie miejsce w tabeli i teraz będzie musiała walczyć o komplet zwycięstw w ostatnim - czwartym - turnieju, który zostanie rozegrany w Finlandii, aby awansować do dalszej fazy z pierwszego miejsca. W innym przypadku muszą mieć najwięcej punktów z pośród wszystkich drużyn, jakie zajmą drugie miejsce.

Po raz kolejny rywalizacja z Canarinhos dostarczyła wszystkim kibicom wielu emocji. Polacy choć rozegrali bardzo dobry pierwszy set, to jednak nie udało im się wygrać tej odsłony. W kolejnej partii podopieczni Adrea Anastastiego nie grali już tak dobrze, przez co przegrali do siedemnastu. W trzecim secie znów prezentowaliśmy poziom, który pozwolił grać jak równy z równym, co zaowocowało tym, że ostatecznie, po nerwowej końcówce, zdołaliśmy ugrać seta.

Walka o tie-breaka była bardzo zacięta, lecz dominacja Brazylijczyków była niepodważalna. W pewnym momencie prowadzili 21:15 i choć Biało-Czerwoni zrobili mocny zryw w pogoni za wynikiem, to jednak nie na tyle duży, aby wygrać seta.

Brazylia: Bruno (1 pkt.), Wallace (23), Sidao (14), Murilo (9), Lucas (7), Dante (3), Sergio (libero) oraz Theo (1), Ricardo, Thiago (13), Rodrigao
Polska: Żygadło (2), Nowakowski (2), Winiarski (5), Kurek (13), Bartman (7), Możdżonek (9), Ignaczak (libero) oraz Zagumny, Jarosz (6), Ruciak, Kosok (7), Kubiak (6)