Sport   »   Siatkówka   »   Liga Światowa: Polacy nie dali rady Brazylijczykom

Siatkówka

Liga Światowa: Polacy nie dali rady Brazylijczykom

2014.05.29//  M. Mikołajczyk
Od porażki rozpoczęli zmagania w tegorocznej edycji Ligi Światowej reprezentanci Polski. Nasi siatkarze w trzech setach ulegli w czwartek Brazylijczykom, choć przez większość czasu podejmowali z „Canarinhos” równorzędną walkę.

Pierwsze dwa sety były niezwykle wyrównane, ale w obu partiach nieznacznie lepsi w końcówce okazali się gospodarze, którzy wygrali wymianę ciosów, triumfując do 23 i 27. Podopieczni Stephane’a Antigi mogą czuć ogromny niedosyt zwłaszcza po drugiej odsłonie meczu, w której nie udało im się wykorzystać kilku piłek setowych.
Reprezentacja Brazylii w siatkówce mężczyzn
Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn
Stephane Antiga

W ostatniej partii drużyna Bernardo Rezende postawiła kropkę nad „i”, pokonując Polaków 25:19 i po dwóch przegranych pojedynkach z Włochami sięgnęła po swoje pierwsze punkty w Lidze Światowej.

Biało-czerwoni okazję do rewanżu na „Canarinhos” dostaną już w piątek, ale miejscowi z pewnością będą chcieli pójść za ciosem. 30 maja odbędzie się także inny mecz grupy A, w którym siatkarze ze słonecznej Italii zmierzą się z czyniącym ogromne postępy Iranem.

Wynik meczu: Brazylia 3:0(25:23, 29:27, 25:19) Polska