Siatkówka

Liga Światowa: Polscy siatkarze przegrali z Brazylijczykami

2011.06.04//  D. Pęgiel
W swoim trzecim spotkaniu w Lidze Światowej reprezentacja Polski siatkarzy przegrała w Rio de Janeiro z Brazylią 0:3 (23:25, 24:26, 20:25). Przed tygodniem podopieczni Andrei Anastasiego najpierw pewnie pokonali Stany Zjednoczone 3:0, by w rewanżu ulec w takim samym stosunku. "Canarinhos" wygrali dwa pierwsze mecze.
Polska, siatkarze, siatkówka, mężczyźni, reprezentacja Polacy...
Polska, siatkarze, siatkówka, mężczyźni, reprezentacja ...przegrali...
Polska, siatkarze, siatkówka, mężczyźni, reprezentacja ...z Brazylijczykami

Spotkanie świetnie rozpoczęli Polacy, którzy na premierową przerwę techniczną schodzili z dwupunktową przewagą (8:6). Dzięki dobrym blokom nasi zawodnicy prowadzili nawet czterema oczkami (10:6). Chwilę później Brazylijczycy wyrównali (10:10), jednak na drugiej pauzie polscy siatkarze znowu wygrywali, tym razem 16:13. Po wznowieniu biało-czerwoni powiększyli przewagę do pięciu punktów (19:14), by po okresie słabszej gry pozwolić mistrzom świata na zremisowanie (22:22), a następnie wygranie pierwszej partii 25:23.
Polska, siatkarze, siatkówka, mężczyźni, reprezentacja

Początek drugiej odsłony także należał do Polaków. Nasza reprezentacja prowadziła na pierwszej przerwie technicznej 8:3. Po powrocie do gry Brazylijczycy poprawili blok i zagrywkę, po czym zaczęli zmniejszać straty. Udało im się nawet wyrównać (12:12), ale kolejne punkty znów padły łupem polskich siatkarzy, którzy na drugą pauzę schodzili wygrywając 16:14. Końcówka tego seta należała jednak do mistrzów świata, którzy najpierw doprowadzili do remisu (19:19), potem wyszli na minimalne prowadzenie, a przy trzeciej piłce setowej uzyskali zwycięski punkt, wygrywając 26:24.

Trzeci set pewnie zaczęli Brazylijczycy, którzy na pierwszej przerwie technicznej wygrywali 8:6. Polacy po niewykorzystanych szansach w dwóch poprzednich odsłonach nie stawiali rywalom już tak zaciętego oporu. Po wznowieniu gry "Canarinhos" od razu odskoczyli na cztery oczka (10:6). Na kolejnej przerwie mistrzowie świata nadal posiadali czteropunktową przewagę (19:15). Dalszy przebieg spotkania to już pewna gra Brazylii, która konsekwentnie utrzymywała kilkupunktowe prowadzeni, by ostatecznie wygrać trzeciego seta  25:20, a cały mecz 3:0.