Sport   »   Siatkówka   »   Liga Światowa: Polska nie dała rady Kubie

Siatkówka

Liga Światowa: Polska nie dała rady Kubie

2010.06.19//  S. Kozak
W trzeciej kolejce Ligi Światowej Polacy zaliczyli trzecią przegraną. Tym razem to Kuba okazała się mocniejszym rywalem, wygrywając trzy z pięciu setów (19:25, 25:16, 17:25, 25:23, 15:10).

Gospodarze z Hawany bardzo szybko rozpoczęli spotkanie, zaskakując tym podopiecznych Castellaniego. Ten szybko wziął czas i gra naszych zmieniła się diametralnie. Polacy zaczęli grać skutecznie, dzięki czemu pierwszego seta zapisali na swoją korzyść.
Polska - Kuba - Liga Światowa 2010 Polska - Kuba

W drugiej odsłonie to Kubańczycy dominowali na parkiecie. Pięknie atakowali, co dało im nawet przewagę 5:0. Polakom gra się nie układała, co zadecydowało o porażce w tej części gry.

W trzecim secie znowu sytuacja się odwróciła. Nasza reprezentacja świetnie atakowała i serwowała, a rywale popełniali dużo błędów. Wygraną do 17, biało-czerwoni zasługują przede wszystkim Ruciakowi, który bronił, przyjmował i zagrywał piłki.

Czwarty set zaczął się dobrze dla Polaków. Wyszli oni na prowadzenie 8:3, gdy nagle coś się zmieniło. Ich liczne błędy i coraz lepsza gra przeciwnika, pozwoliły wygrać Kubie dwoma punktami.

Niestety w tie-breaku podopieczni Daniela Castellaniego nie dali rady wyeliminować rywali, którzy w każdym elemencie gry byli lepsi.

Dzisiaj Polska z Kubą stoczą drugi mecz. W tabeli grupy D, nasza reprezentacja zajmuje obecnie 3. miejsce.

Kuba - Polska 3:2 (19:25, 25:16, 17:25, 25:23, 15:10)

Skład drużyn:

Kuba: Wilfredo Leon (9), Joandry Leal (13), Roberto Camejo (7), Robertlandy Simon (16), Raydel Hierrezuelo (4), Fernando Hernandez (18) i Keibir Gutierrez (libero) oraz Gustavo Leyva, Yoandri Diaz (3), Henry Bell (3), Isbel Mesa.

Polska: Piotr Gruszka, Karol Kłos (7), Zbigniew Bartman (14), Łukasz Żygadło (1), Michał Ruciak (5), Marcin Możdżonek (10) i Piotr Gacek (libero) oraz Bartosz Kurek (5), Michał Winiarski (1), Jakub Jarosz (17).