Sport   »   Piłka nożna   »   Ligue 1: PSG bez trudu ograło Brest

Ligue 1: PSG bez trudu ograło Brest

2012.12.22//  P. Rączka
W meczu otwierającym 19. kolejkę piłkarskiej Ligue 1 piłkarze Paris Saint-Germain pokonali na wyjeździe 3:0 Stade Brest. Dla podopiecznych Carlo Ancelottiego było to czwarte zwycięstwo z rzędu w lidze francuskiej. To, że drużyna ze stolicy Francji nie strzelił w pierwszej połowie gola, jest głównie zasługą Alexisa Thebauxa, który bronił jak natchniony. Po pół godzinie gry gospodarze musieli zacząć grać w dziesiątkę, bowiem Abdoulwhaida Sissoko otrzymał czerwoną kartkę za faul na Lavezzi.
Kibicie na pierwszego gola musieli czekać do 55. minuty, gdy Zlatan Ibrahimovic dołożył tylko nogę po dośrodkowaniu piłki z prawej strony boiska. Niecałe dwadzieścia minut później wejście smoka zaliczył Kevin Gameiro, od razu wpisując się na listę strzelców. Brest pogrążył w doliczonym czasie gry... Bernard Mendy, zdobywając samobójczą bramkę.