Sport   »   Siatkówka   »   ME: Polki przegrały z Włoszkami

Siatkówka

ME: Polki przegrały z Włoszkami

2013.09.10//  P. Rączka
Polskie siatkarki przegrały 0:3 (22:25, 22:25, 13:25) z Włoszkami i nie zagrają w ćwierćfinale mistrzostw Europy. Nasze zawodniczki w całej imprezie rozegrały cztery mecze i tylko raz zdołały odnieść zwycięstwo. Podopieczne Piotra Makowskiego po pokonaniu Bułgarii rozbudziły apetyty na sukces, ale już pierwszy dzisiejszy set pokazał, że dobra passa bez dobrej gry nie zostanie przedłużona. Katarzyna Skowrońska-Dolata, która na co dzień gra we włoskiej lidze, ostrzegała koleżanki przed groźnymi atakami przeciwniczek.

Rywalki w pierwszym secie ani na moment nie pozostawiły złudzeń, która z drużyn na boisku jest lepsza. Szybko wypracowana przewaga była w pełni kontrolowana do samego końca. Polki w drugiej partii schodziły na pierwszą przerwę techniczną prowadząc, ale później Włoszki wzięły się za odrabianie strat i ponownie na dużym spokoju wygrały drugiego seta. Trzecia partia była już nokautem. Nasze siatkarki zupełnie oddały mecz i tylko czekały na jego zakończenie.