MŚ w Daegu: Yohan Blake najlepszy w biegu na 100 m. Falstart Bolta

2011.08.28//  J. Knop
Jamajczyk - Yohan Blake okazał się najszybszy w finale biegu na 100 m. Drugie miejsce zajął Walter Dix, a trzeci był Kim Collins. Usain Bolt popełnił falstart i tym samym został zdyskwalifikowany.
Blake finiszował z czasem 9,92 s. Dix oraz Collins osiągnęli odpowiednio wyniki 10.08 s. i 10.09 s.

W rywalizacji nie brał udziału Asafa Powell. Jamajczyk został zmuszony do rezygnacji ze startu przez uraz pachwiny. Przypomnijmy, że dwudziestoośmiolatek ustanowił w tym sezonie najlepszy czas na dystansie 100 m, który wynosi 9,78 s.
Yohan Blake
Yohan Blake Yohan Blake
Yohan Blake

W zawodach startował również Dariusz Kuć. Polak jednak zakończył swoją przygodę w półfinale gdzie uzyskał ósmy wynik – 10, 51 s.