MŚ w Val di Fiemme: Norweżki w złocie. Polki na 9. miejscu

2013.02.28//  P. Rączka
Reprezentacja Norwegii zgodnie z przewidywaniami wywalczyła złoty medal w biegu sztafetowym 4x5 km podczas mistrzostw świata w Val di Fiemme. Drugie miejsce zajęły Szwedki, a na trzecim znalazły się Rosjanki, które do samego końca walczyły o "brąz" z Finkami. Polski występujące w składzie: Kornelia Kubińska, Justyna Kowalczyk, Paulina Maciuszek i Agnieszka Szymańczak, zajęły 9. miejsce.

Najlepiej z naszych reprezentantek spisała się liderka Pucharu Świata, która startowała jako druga. Nasza "Królowa Nart" zaczęła rywalizację na 10. miejscu, ale biegła tak fantastycznie, że po jej biegu Biało-Czerwone znalazły się na... pierwszym miejscu! Niestety Paulina Maciuszek nie była w stanie nawiązać rywalizacji z czołowymi zawodniczkami, a Agnieszka Szymańczak nie dokonała takiego cudu jak Kowalczyk. Polki do triumfatorek straciły 3 minuty i 35 sekund.