MŚ w kolarstwie górskim: 15 Polaków powalczy w Kanadzie

2010.08.29//  J. Knop
Już niebawem po raz trzeci w historii w Kanadzie odbędą się mistrzostwa świata w kolarstwie górskim. Trasa została zaliczona do najtrudniejszych na świecie. W polskiej ekipie w zawodach udział weźmie osiem zawodniczek i siedmiu zawodników, w tym wicemistrzyni olimpijska - Maja Włoszczowska.

Trasa rzeczywiście jest bardzo trudna, ale na szczęście nie ma tak ekstremalnych zjazdów jak w Canberze” - ocenił trener Andrzej Piątek.
Aleksandra Dawidowicz Aleksandra Dawidowicz
Maja Włoszczowska Maja Włoszczowska

Rok temu w Australii ciężkiemu wypadkowi na treningu uległa Maja Włoszczowska. Wszystko to przez nierozwagę organizatorów. Polka była zmuszona do rezygnacji ze startu.

Maja jest bardzo dobrze przygotowana i wiem, że pojedzie na 100 procent swoich możliwości. Trzeba jednak pamiętać, że stawka bardzo się wyrównała” - powiedział Piątek.

Wiele mówi się również o szansach na dobry wynik Anny Szafraniec. Zawodniczka w ubiegłym roku zajęła piątą lokatę. Do ekipy dołączyła także Aleksandra Dawidowicz, która w Australii zdobyła mistrzostwo świata w kategorii U-23.

Program MŚ w kanadyjskim Mont-Sainte-Anne (31.08 - 5.09):

kolarstwo górskie:
  • 1.09 - sztafeta drużynowa, wyścig juniorek
  • 2.09 - wyścig kobiet U-23 (Paula Gorycka, Katarzyna Solus-Miśkowicz)
  • 3.09 - wyścig juniorów, wyścig mężczyzn U-23 (Marek Konwa, Piotr Brzózka)
  • 4.09 - wyścig elity kobiet (Maja Włoszczowska, Magdalena Sadłecka, Anna Szafraniec, Aleksandra Dawidowicz) i mężczyzn (Marek Galiński)

pozostałe konkurencje:
  • 2.09 - trial - półfinały juniorów 20" (Filip Mrugała, Tomasz Hofman) i elity mężczyzn 20" (Rafał Kumorowski, Mariusz Staszel)
  • 3.09 - trial - finały kobiet (Sonia Klich, Stefania Staszel) oraz półfinały juniorów 26" (Filip Mrugała, Tomasz Hofman) i elity mężczyzn 26" (Mariusz Staszel)
  • 4.09 - finały: four cross, trial juniorów 20", trial elity mężczyzn 20"
  • 5.09 - finały: downhill juniorów, juniorek, elity kobiet i mężczyzn; trial juniorów i elity mężczyzn 26"