Sport   »   Aktualności   »   MŚ w piłce ręcznej: Francja wygrała turniej!

MŚ w piłce ręcznej: Francja wygrała turniej!

2011.01.30//  D. Pęgiel
Reprezentacja Francji piłkarzy ręcznych wygrała po dogrywce z Danią 37:35, spotkanie o pierwsze miejsce Mistrzostw Świata w Szwecji. Trzecie miejsce mundialu zajęli Hiszpanie, którzy pokonali gospodarzy 24:23.

Francuzi od samego początku pojedynku narzucili Duńczykom swój styl gry i szybko osiągnęli kilkupunktowe prowadzenie. Tak uzyskaną przewagę niebiescy utrzymali do końca pierwszej połowy, wygrywając 15:12.
Reprezentacja Francji piłkarzy ręcznych
Reprezentacja Francji piłkarzy ręcznych Reprezentacja Francji piłkarzy ręcznych

Od pierwszych minut drugiej części reprezentanci Danii rzucili się do odrabiana strat. Efektem gry Duńczyków było wyrównanie na 10 minut przed końcem spotkania. Francuzi wyszli na prowadzenie trzy minuty później, jednak nie dotrwali z tą zaliczką do końca – w ostatniej sekundzie Skandynawowie doprowadzili do remisu 31:31

W dogrywce obie drużyny nadal toczyły wyrównaną walkę punkt za punkt, ale na dwie minuty przed końcem Francuzi osiągnęli dwupunktowe prowadzenie i ostatecznie wygrali 37:35.