Sport   »   Aktualności   »   MŚ w piłce ręcznej: Polska przegrała z Chorwacją

MŚ w piłce ręcznej: Polska przegrała z Chorwacją

2011.01.25//  D. Pęgiel
Polscy piłkarze ręczni przegrali z Chorwatami 24:28, spotkanie trzeciej kolejki grupy II Mistrzostw Świata w Szwecji. Obie drużyny nie mają już szans na medal, a w ostatnich pojedynkach mundialu walczą o kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Mimo przewagi polskich reprezentantów w pierwszych minutach spotkania, w końcówce premierowej odsłony biało-czerwoni po raz kolejny zawiedli, tracąc w ostatnich minutach dwie bramki. Chorwaci schodzili na przerwę wygrywając 13:11.
Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych
Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych

Na początku drugiej odsłony Chorwaci powiększyli prowadzenie do pięciu bramek. Polacy kilkakrotnie niwelowali przewagę rywali, jednak ci szybko odrabiali utracone gole, bezlitośnie wykorzystując proste błędy naszych reprezentantów w defensywie. Ostatecznie Chorwacja wygrała z Polską 28:24.