Sport   »   Aktualności   »   Małachowski najlepszym dyskobolem na Golden Gali w Rzymie

Aktualności

rss

Małachowski najlepszym dyskobolem na Golden Gali w Rzymie

2010.06.11//  S. Kozak
W Rzymie odbył się mityng lekkoatletyczny Diamentowej Ligi. Na Golden Gali dobrze wypadli polscy sportowcy. Wśród nich najlepiej spisał się dyskobol Piotr Małachowski, któremu zwycięstwo zapewnił rzut na 68,78 m.

Jeszcze przed wyjazdem do Włoch Małachowski zapowiadał, że jego minimum to 67,5 metra. W Rzymie pokazał wysoką formę i tylko 37 cm brakowało mu do osiągnięcia rekordu Polski, ale ustanowił on rekord rzymskiego mityngu.
Piotr Małachowski Piotr Małachowski
Tomasz Majewski Tomasz Majewski
Tomasz Majewski Tomasz Majewski

Małachowski rzucał czterokrotnie i z każdą próbą coraz bardziej się rozkręcał. Pierwszy wynik 54,41 m nie zmartwił go, bo kolejne 65,75 i 67,10 wysuwały go na czoło rywalizacji.

Gorzej poszło Tomaszowi Majewskiemu, który rzucił kulę na odległość 20,75 metra. Dało mu to dopiero piąte miejsce. W jego dyscyplinie najlepszy był Christian Cantwell, jaki od września 2009 roku wygrywa wszystkie zawody.

Anna Rogowska Anna Rogowska
Anna Rogowska Anna Rogowska
W skoku o tyczce startowały dwie reprezentantki Polski – Anna Rogowska i Monika Pyrek. Pierwsza z pań pokonała wysokość 4,60 m i zajęła 4. pozycję. 20 cm mniej zaliczyła Pyrek i uplasowała się na 8. lokacie.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcjiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Małachowski najlepszym dyskobolem na Golden Gali w Rzymie

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Sport   »   Aktualności   »   Małachowski najlepszym dyskobolem na Golden Gali w Rzymie