Manchester City pokonał Chelsea Londyn w meczu o Tarczę Współnoty

2012.08.12//  P. Rączka
Piłkarze Manchesteru City pokonali 3:2 Chelsea Londyn w spotkaniu o Tarczę Wspólnoty. Do rywalizacji pomiędzy mistrzem kraju i zdobywcą Pucharu Anglii doszło na Villa Park w Birmingham. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem The Blues - w 39. minucie Ramires zagrał do Fernando Torresa, a ten bez trudu pokonał Pantilimon. Chwilę później zdobywcy Ligi Mistrzów zaczęli grać w dziesiątkę, bowiem czerwoną kartkę za faul na Aguero zobaczył Branislav Ivanović.
Po zmianie stron zespół Roberto Manciniego bardzo szybko wykorzystał grę w przewadze. Już 53. minucie wyrównał Yaya Toure, a sześć minut potężnym celnym strzałem popisał się Tevez. Nie minęło kolejne sześć minut, a mistrzowie Anglii prowadzili już 3:1 - tym razem na listę strzelców wpisał się Samir Nasri. Bramkę kontaktową na dziesięć minut przed końcem zdobył Ryan Bertrand.

Manchester City: Costel Pantilimon - Pablo Zabaleta, Stefan Savić (46. Gael Clichy), Vincent Kompany, Aleksandar Kolarov, Nigel De Jong, Yaya Toure, James Milner, Samir Nasri (76. David Silva) - Sergio Aguero, Carlos Tevez (88. Edin Dzeko)
Chelsea: Petr Cech - Branislav Ivanović, David Luiz, John Terry, Ashley Cole - Ramires, John Obi Mikel, Frank Lampard, Juan Mata (74. Daniel Sturridge), Eden Hazard (71. Ryan Bertrand) - Fernando Torres