Sport   »   Piłka nożna   »   Mundial 2010: Słowenia remisuje z USA

Mundial 2010: Słowenia remisuje z USA

2010.06.18//  J. Knop
W meczu grupy C Mistrzostw Świata potykały się Słowenia i USA. Mecz zakończył się wynikiem 2–2.
Początek spotkania był bardzo spokojny. Obie jedenastki wzajemnie badały na co mogą sobie pozwolić w dalszej części gry. Już od pierwszej minuty bardziej głodni gry wydawali się być Słoweńcy.

Szczególnie aktywni byli Ljubijankic i Birsa. Ten drugi już w 13. minucie został nagrodzony za swą waleczność. Słoweniec dostał piłkę na przedpolu i z odległości 25 metrów oddał strzał na bramkę. Amerykański bramkarz – Howard nie mógł nic zdziałać.
Ljubijankic Słowenia remisuje z USA
Steve Cherundolo Obie drużyny zagrały dobre zawody
Słowenia W meczu oglądaliśmy interesujące akcje

Słoweńcy ciągle przeważali, Amerykanie natomiast nie mieli pomysłu na grę. Atakowali Donovan i Bradley, ale ich chęci nie przekładały się na wyniki. Słoweńcy wykazywali się większą finezją w zawiązywaniu akcji. To zaobfitowało drugim golem w 42.minucie meczu. Kontratak całej drużyny świetnie wykończył Ljubijankic. Do przerwy obserwowaliśmy zasłużone prowadzenie Słowenii nad Stanami Zjednoczonymi.
Clint Dempsey Świetnie zagrał Dempsey
Tim Howard Howard nie miał szans przy bramce
Birsa Najaktywniejszy w ekipie Słowenii był Birsa

Amerykanie nie zamierzali się poddać i od początku drugiej części meczu atakowali. Już w 48. po błędzie Cesara bramkę zdobył Donovan. Amerykanin wpadł z piłką w pole karne i nie dał szans słoweńskiemu goalkeeperowi. Ta sytuacja wyzwoliła z amerykańskiej ekipy dodatkowe siły. Ich ataki były bardziej pomysłowe i co najważniejsze skuteczne. Ze strony Słowenii największe zagrożenie stanowił Birsa.

W 70. minucie potyczki Altidore dostał podanie od Donovan’a, ale uderzył prosto w ręce Handanovicia. Dziesięć minut później strzelał Bradley, ale bez efektu. Kolejny strzał Bradley’a to uderzenie dające wyrównanie stanu meczu. Futbolówkę zagrywał Altidore, a Bradley świetnie umieścił ją w sieci. Handanovic był bezradny w tej sytuacji.

Każda z drużyn próbowała jeszcze zmienić rezultat w ostatnich minutach meczu. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Wynik remisowy 2-2 nie satysfakcjonuje żadnej z ekip.

Widzowie na Ellis Park Stadium w Johannesburgu mogli cieszyć oczy wspaniałym piłkarskim widowiskiem. Zawodnicy obu zespołów zapewnili im dobre tempo i wiele okazji podbramkowych. Piłkarze nie przeszli obok meczu. Za nami kolejny mecz Mundialu. Pozostaje oczekiwać na kolejne spotkania utrzymane w podobnym tempie i obfitujące w dużą ilość bramek.